Mgr. Béatrice Mohedano-Bréthesová

Profesní životopis

 

Vystudovala jednooborovou psychologii ve Francii a v Belgii.
Zaměření : systemická psychologie.
V dalším vzdělávání se orientovala na poradenství a psychoterapii v oblasti dětské a rodinné problematiky.

Atestovaná klinická psycholožka (naplněním zkoušky ze speciální průpravy pro výkon ve zdravotnictví v úseku činnosti klinické psychologie IPVZ – Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví www.ipvz.cz)

 

Kurzy a výcviky:

– kurz hypnózy, ČLS JEP, Kroměříž
– kurz „práce s časovou osou I.“, Lirtaps, Liberec
– kurz vedení skupin dospívajících, Istar, Praha
– certifikovaný Základní kurz v Rorschachově metodě, PhDr.Polák, Brno
– výcvik krátké rodinné terapie, Istar, Praha

 

Pracovní zkušenosti:

V psychoterapii a poradenství pracuje od roku 2004, jak s dospělými tak i s dětmi.

• V psychoterapeutické oblasti pracovala v Belgii jako terapeutka hipoterapie v Občanském sdružení „Les Rênes de la Vie“ a jako terapeutka v Centru výchovné a zvláštní péče pro děti s dětskou mozkovou obrnou (1999-2000). V České republice působila jako psycholožka pro děti a dospělí na Klinice ESET (2004-2007), v soukromé praxi v rodinné poradně v Modřanech (2008-2010), a v rámci centra pro poruchy řeči Carpe Diem (2010-2012). Aktuálně pracuje na neurologickém oddělení Thomayerovy nemocnice (2014-).

• V psychosociální oblasti pracovala jako lektorka, v rámci ročního projektu „Příprava mládeže na vstup do života mimo dětského domova“, Dětský Domov Jablonné v Podještědí (2006, 2008 a 2010), a v rámci psychosociálního výcviku pro mládež, Centrum pro rodinu Terezín o.s. (2007-2008). Také pracovala jako psycholožka pro Správu uprchlických zařízení MV ve Velkých Přílepech (2007-2008) a pro Organizaci pro Pomoc Uprchlíkům (2010-).

Konzultace pro jednotlivce (děti a dospělé) a rodinyPři hledání cesty z: Osobních potíží, Partnerských problémů Rodinných problémů.