Abeceda partnerských vztahů

Cyklus volně navazujících víkendových kurzů
Každý máme své představy o tom, jaký bude můj život, jaký bude můj partnerský vztah, jaká bude moje rodina. Sníme o tom už od dětství. Představy se vyvíjí na základě našich zkušeností a poznání.
Všichni chceme být ve vztahu spokojení. Není divu. Dobře fungující rodina je pro všechny její členy jednou z největších opor. Někdy dlouho hledáme odpověď na otázku, jak dobře fungující vztah a rodinu vytvořit.
Něco se naučíme od rodičů, od přátel, něčím nás vybaví pohádky a příběhy, něčím odborná literatura.
Něco nás naučí ve škole.
A nakonec nás učí životní zkušenosti.
Někdy vlídným, jindy bolestným způsobem.
Úspěch každé cesty je závislý také na tom, jak jsme na ni připraveni a vybaveni.
Ve vztahu a v manželství to platí také. Nelze se připravit na všechny životní situace, ale na některé obvyklé ano. Tímto směrem jsou zaměřeny naše kurzy. Nabízí zkušenosti, vědomosti i zážitky, které je užitečné mít „ve výbavě“. Mohou nám pomáhat žít ve vztazích a pečovat o ně tak, aby nám v nich bylo dobře.

Aktuální nabídka:
ČAS SAMOTY aneb PŘEDEHRA PRO NAMLOUVÁNÍ Více…

Připravujeme:
– UMĚNÍ MILOVAT aneb ŠKOLA PARTNERSKÉHO VZTAHU
– PARTNERSKÉ HRY aneb OSVĚŽENÍ TĚLA, DUŠE I VZTAHU
– UMĚNÍ DŮVĚRNOSTI aneb SEX PRO POKROČILÉ
– RODIČE A DĚTI aneb SLASTI A STRASTI RODIČOVSTVÍ
– JAK PŘEŽÍT RODINNOU BOUŘKU aneb I Z KRIZE VEDE DOBRÁ CESTA

Nabídneme vám informace a zkušenosti manželských poradců, prožitkové techniky, prostor pro vaše konkrétní otázky a potřeby, možnost prakticky si vyzkoušet různé situace, které vás mohou ve vztazích potkat a zažít způsoby, jak s nimi zacházet.
Místo konání:
Konzultační a terapeutický institut Praha (Aktip, Perucká 23, Praha 2)
Rozsah programu:
pátek 15:00-20:30, sobota 9:00-17:00, celkem 7 programových bloků

Lektoři:
MUDr. Šárka Poupětová (autorka knihy „Netrapte se po rozvodu“, Grada, Praha 2009) a Mgr. Zbyšek Mohaupt (zkušení manželští a rodinní poradci, pároví, rodinní a skupinoví terapeuti, členové Asociace manželských a rodinných poradců ČR)

Komu je cyklus určen:
Jednotlivcům nebo párům, kteří chtějí zdokonalit své umění žít ve dvou, zvýšit svou partnerskou spokojenost a zlepšit dovednost zvládat i obtížné partnerské situace. Kurz „ČAS SAMOTY aneb PŘEDEHRA PRO NAMLOUVÁNÍ“ je určen pouze jednotlivcům.
U kurzu „UMĚNÍ MILOVAT aneb ŠKOLA PARTNERSKÉHO VZTAHU“ si můžete vybrat variantu pro páry nebo variantu pro jednotlivce.
Kurz „PARTNERSKÉ HRY aneb OSVĚŽENÍ TĚLA, DUŠE I VZTAHU“ je určen pouze pro páry.

Cena za jeden víkend: 2050,- Kč pro jednoho účastníka
(v ceně je zahrnuto občerstvení i nápoje po celou dobu programu, dárek pro každého, texty)
Počet účastníků každého kurzu je omezen (max. 12 lidí / 6 párů)

ČAS SAMOTY aneb PŘEDEHRA PRO NAMLOUVÁNÍ

Co vás bude čekat:
1. Krok k sobě – Jak vztah, který máme sami k sobě, ovlivňuje ostatní naše vztahy. Jak nás ovlivňují naše životní zkušenosti, kde nám ve vztahu pomáhají a mohou pomoci dál a kde nám ho komplikují…
2. Krok od sebe k tobě – příprava – O potřebě pozitivní vize a reálného očekávání od vztahu, úskalích výběru partnera. O tom, jak mě protějšek vnímá, co ho ke mně přitahuje a co ho může odhánět. 10 tipů k seznámení. Co ženám (mužům) nejvíce imponuje…
3. Krok od sebe k tobě – jak na to – Jak se přibližovat. Jak poznat, že o mne druhý stojí. Trénink dovedností užitečných pro namlouvání a partnerský vztah…
Dozvíte se mimo jiné odpovědi na otázky: Jak zaujmout ženu (muže) při druhém setkání? Co s námi dělá naše sourozenecká konstelace? Proč měla pravdu teta Kateřina?
Kurz je určen pro jednotlivce (ženy i muže) – pro nezadané, pro ty, kteří váhají s navázáním partnerského vztahu, pro stále hledající „toho pravého / tu pravou“ nebo pro ty, kteří zažili zklamání, jenž jim brání v navazování vztahů, pro hledající, opatrné, statečné, zvědavé …

Kontakt pro přihlášení: poupetova@psychotera.cz